Pierwsza wizyta w DIETOTERAPIA

Pierwsza wizyta w DIETOTERAPIA Magdalena Makarowska – Twojego partnera w drodze do zdrowszego życia i efektywnego odchudzania.
Nasza oferta skupia się na spersonalizowanych kuracjach dietetycznych, które nie tylko pomagają w redukcji wagi, ale także zmieniają nawyki żywieniowe. Dowiedz się, jakie przebiega pierwsza wizyta u naszego specjalisty.
Rozpoczynając kurację, kluczowym etapem jest zdefiniowanie przyczyny nadwagi. W przypadku kobiet, nadmiar kilogramów w okresie menopauzy może wynikać nie tylko z gromadzenia tkanki tłuszczowej, ale także z zatrzymywania wody metabolicznej. Nasz doświadczony dietetyk przeprowadzi szczegółowy wywiad zdrowotny, uwzględniając historię chorób, przyjmowane leki, alergie pokarmowe i dolegliwości związane z przewodem pokarmowym.

Badania – kluczowe informacje:

Warto mieć ze sobą komplet podstawowych badań –
– morfologię
– poziom cukru
– cholesterolu
– trójglicerydów
– enzymów wątrobowych
– TSH- hormon tarczycy

Dzięki temu dieta spełni rolę nie tylko estetyczną ale też terapeutyczną, co jest głównym założeniem w naszej kuracji.
UWAGA:
U kobiet z dużą i trwającą długo nadwagą pomocne będą nie tylko wyniki badań TSH ale także hormonów obwodowych tarczycy ft3 i ft4 , przeciwciał przeciwtarczycowych anty TPO i anty TG oraz badanie na insulinooporność ( poziom glukozy i insuliny na czczo, ewentualnie zlecony przez lekarza test OGGT – 3 pkt. krzywa glukozy i insuliny .

Wywiad żywieniowy – indywidualne podejście:

Dietetyk zbiera informację na temat dotychczasowego sposobu odżywiania , pyta o styl życia, rodzaj wykonywanej pracy, możliwość spożywania posiłków w pracy , o pory posiłków , o nawyki żywieniowe – czy pacjent używa cukru, soli, nadużywa kawy, alkoholu, napojów gazowanych itp…
W związku z tym na pierwszą wizytę warto się przygotować i zapisać swój jadłospis z 3 dni ( nie następujących po sobie , np. poniedziałek, środa, niedziela) w ostatnim tygodniu.) Pozwoli to na sprawne przeprowadzenie wywiadu. Oraz pomoże w szybki i istotny sposób określić pory i rodzaj spożywanych posiłków,co niewątpliwe usprawni wiarygodnie ustalić spożycie dobowe.

Pomiar bioimpedancji elektrycznej – precyzyjna ocena składu ciała:

Nasz gabinet korzysta z metody bioimpedancji elektrycznej, umożliwiającej szybki, skuteczny i bezpieczny pomiar składu ciała. To nieinwazyjna metoda, która dostarcza informacji o zawartości wody, tkanki tłuszczowej, mięśniowej i kostnej. Pomiar jest szybki i precyzyjny, co pozwala monitorować postępy w diecie i treningu.
Istotnym aspektem jest prawidłowe przygotowanie do tego badania.

Podstawowe zasady, które bez wątpienia wpłyną na precyzję pomiaru to:

  • zadbać o opróżniony pęcherz moczowy podczas badania, ze względu na prawidłowy odczyt zawartości wody w orgiazmie
  • W dniu badania unikać spożywania dużych ilości wody, bo może to zaburzyć wynik pomiaru
  • przynajmniej 12 godzin przed badaniem nie wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych
  • w dniu pomiaru nie nakładać nadmiaru biżuterii, ze względu na ryzyko zaburzonego odczytu
  • dzień przed badaniem wystrzegać się picia- alkoholu, napojów gazowanych, napojów energetycznych, mocnej kawy, herbaty.
  • maksymalnie 3 godziny przed badaniem zjeść lekki posiłek, przy czym najbardziej wiarygodny pomiar otrzymuje się przy pomiarze na czczo lub ok 5 godzin po posiłku.

Dieta – klucz do zdrowego stylu życia:
Nasze diety to nie tylko skuteczne narzędzie do utraty wagi, ale także smaczne, szybkie w przygotowaniu i zdrowe posiłki. Indywidualnie dostosowany plan żywieniowy uwzględnia zapotrzebowanie organizmu oraz ilość kilogramów do zrzucenia. Cykliczne korekty diety, co 2 tygodnie, utrzymują metabolizm na „wysokich obrotach” i zapewniają efektywność kuracji.

Kolejne Wizyty – Klucz do Utrzymania Sukcesu:
Na kolejnych wizytach śledzimy postępy w diecie oraz dopasowujemy jadłospis do aktualnych potrzeb podsumowując dotychczasowe efekty. Wykonujemy kolejne pomiary składu ciała i dobieramy dalszy plan kuracji. Podsumowujemy ewentualne problemy, znajdujemy ich rozwiązanie co niewątpliwie jest istotne szczególnie w przypadku zatrzymania redukcji. Cykliczność wizyt pozwala na sprawne wywnioskowanie przyczyny problemu i takie pokierowanie kuracja aby była efektywna cały czas. Modyfikujemy plan dietetyczny zgodnie z postępami w utracie kilogramów dzięki czemu kuracja jest efektywna. Ustalamy plan żywieniowy na kolejny tydzień, uwzględniający porę roku, aktywność fizyczną oraz przede wszystkim preferencje kulinarne .

Zadzwoń i Umów Się na Pierwszą Wizytę – Zainwestuj w Zdrowie!

Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia, aby osiągnąć swoje cele zdrowotne. Zadzwoń i umów się na pierwszą wizytę już dziś. Odkryj, jak proste może być zdrowe odżywianie i jak nasze spersonalizowane podejście przynosi trwałe efekty.